MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
 • MorphOS 3.11 i AmigaOne X5000

  truman_burbank Lipiec 23, 2018 1:44

  Na stronie “Amigaone X5000 blog” można poczytać o wrażeniach z użytkowania systemu MorphOS 3.11 na rzeczonym komputerze. 

  Czytaj dalej...
 • Przewodnik po instalacji systemu na Obligement

  truman_burbank Lipiec 21, 2018 3:10

  Opis instalacji MorphOS-a 3.10/3.11. Co prawda strona francuskojęzyczna, ale ma wbudowany translator (w tym na język polski) no i jest dużo ilustracji. Do poczytania tutaj: En pratique : Installation de MorphOS 3.10/3.11

  Czytaj dalej...
 • Orygin Web Browser z JIT JavaScript dostępny.

  waldiamiga Lipiec 18, 2018 3:33

  Nieco więcej niż tydzień od zapowiedzi, zajęło Markowi ‘BigFoot’ Olsenowi  przygotowanie wersji OWB JIT Java Script. Ów interpreter JIT ma włączony tylko pierwszy poziom, kolejny wymaga większego nakładu pracy. Ruszą one prawdopodobnie w połowie sierpnia. Autor zaznacza, że niektóre strony które działają w wersji non-JIT mogą nie działać w JIT, dlatego też prosi o składanie raportów o błędach (najlepiej we wątku na morph.zone). Pobrany plik wykonywalny należy skopiować do zainstalowanego OWB 1.25 (z MorphOS 3.11).

  Czytaj dalej...
 • MorphOS 3.11 u Epsilona

  truman_burbank Lipiec 17, 2018 1:15

  Znany amigowy bloger opisał tę aktualizację u siebie. Do poczytania tutaj 

  Czytaj dalej...
 • MorphOS 3.11

  truman_burbank Lipiec 6, 2018 1:05

  Jeszcze temat wersji 3.10 nie wygasł, a już jest MorphOS 3.11. Aktualizacja jest poprawkowa (wydajność, stabilność); istotne poprawki dotyczą Odyssey i FlowStudio.  Pełna lista zmian znajduje się tutaj

  Czytaj dalej...
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS to system lekki, szybki i efektywny godny spadkobierca amigowej tradycji
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS jest systemem wolnym od wirusów trojanów i złośliwego oprogramowania
 • MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a MorphOS pracuje na tanim i dostępnym sprzęcie komputerach Apple z procesorami PowerPC

MorphOS 3.11 i AmigaOne X5000

23 lipca 2018

Na stronie “Amigaone X5000 blog” można poczytać o wrażeniach z użytkowania systemu MorphOS 3.11 na rzeczonym komputerze. 

Zamieszczone przez: truman_burbank, 0 komentarzy

Przewodnik po instalacji systemu na Obligement

21 lipca 2018

Opis instalacji MorphOS-a 3.10/3.11. Co prawda strona francuskojęzyczna, ale ma wbudowany translator (w tym na język polski) no i jest dużo ilustracji.
Do poczytania tutaj: En pratique : Installation de MorphOS 3.10/3.11

Zamieszczone przez: truman_burbank, 0 komentarzy

Orygin Web Browser z JIT JavaScript dostępny.

18 lipca 2018


Nieco więcej niż tydzień od zapowiedzi, zajęło Markowi ‘BigFoot’ Olsenowi  przygotowanie wersji OWB JIT Java Script.
Ów interpreter JIT ma włączony tylko pierwszy poziom, kolejny wymaga większego nakładu pracy. Ruszą one prawdopodobnie w połowie sierpnia. Autor zaznacza, że niektóre strony które działają w wersji non-JIT mogą nie działać w JIT, dlatego też prosi o składanie raportów o błędach (najlepiej we wątku na morph.zone).
Pobrany plik wykonywalny należy skopiować do zainstalowanego OWB 1.25 (z MorphOS 3.11).

Zamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy

MorphOS 3.11 u Epsilona

17 lipca 2018

Znany amigowy bloger opisał tę aktualizację u siebie. Do poczytania tutaj 

Zamieszczone przez: truman_burbank, 0 komentarzy

MorphOS 3.11

6 lipca 2018

Jeszcze temat wersji 3.10 nie wygasł, a już jest MorphOS 3.11. Aktualizacja jest poprawkowa (wydajność, stabilność); istotne poprawki dotyczą Odyssey i FlowStudio. 

Pełna lista zmian znajduje się tutaj

Zamieszczone przez: truman_burbank, 2 komentarze

Emulacja MorphOS na Qemu – co słychać.

5 lipca 2018


Od pewnego czasu prowadzone są prace nad emulacją płyty Sam460ex w emulatorze QEMU. W ostatnim czasie przyspieszyły one diametralnie i od kilku dni możemy podziwiać pierwsze efekty. W tej chwili autorzy chwalą się uruchomieniem MorphOS-a, jednak nie na wirtualnej Sam460ex (nie bootuje się, ale wkrótce się to może zmienić) a Mac99. Na razie działa to jeszcze tak jak to powinno. Niezbędne jest “połatanie” Qemu a i tak prędkością działania pozostawia sporo do życzenia, i tak:
OWB uruchamia się ok. 2 minut a kilka minut zaczekamy na Installation Wizard. Poza tym nie grzeszy stabilnością, lubi się zwiesić.
Pewne rzeczy w systemie wymagają zmniejszenia priorytetów (temperature.sensor) gdyż bardzo obciążają emulowany procesor.
Nie działa dźwięk, USB a karta emulowana graficzna wyświetla tylko 2D. Myślę że w wersji 3.0.0 QEMU będziemy mogli uruchomić zarówno MorphOS jak i AmigaOS 4x czy AROS PPC.
Poniżej kilka zrzutów ekranu.
QEMU i Installation Wizard w MorphOS 3.10
QEMU i komenda cpu w MorphOS 3.10

Zamieszczone przez: waldiamiga, 1 komentarz

Arx Libertatis 1.2 (Arx Fatalis)

27 czerwca 2018

Szilárd “BSzili” Biró pod wpływem wydania MorphOSa 3.10 postanowił podzielić się ze społecznością portem gry Arx Libertatis 1.2. Gra ta jest ulepszeniem Arx Fatalis w której wykonano wiele ulepszeń oraz wyeliminowano błędy i ograniczenia pierwowzoru. Fabuła gry przenosi nas do przepełnionej magią planety, gdzie będziemy mieli okazję wziąć udział w tajemniczej i wciągającej historii. Wymagana jest Arx Fatalis z zainstalowanym patchem 1.21 CD Version.

Archiwum do pobrania ze strony autora portu.

Zamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy

Ghostscript 8.70

19 czerwca 2018

Michał ‘rzookol’ Żukowski przygotował specjalnie dla MorphOSa 3.10 nową wersję portu Ghostscript 8.70.

Program można ściągnąć z Aminetu: http://aminet.net/gfx/conv/GhostScript_8.70.lha

Zamieszczone przez: widelec, 1 komentarz

AmiWigilia WS 19 – Pixel Heaven 2018

18 czerwca 2018

Krótkie, półgodzinne podsumowanie tego wydarzenia, a konkretnie promocji Amigi na 6 edycji Pixel Heaven. Rozmawiają  ‘stefkos’ i ‘radzik’. Całość umieszczona na blogu Krzysztofa Radzikowskiego w tym miejscu: AmiWigilia WS 19 – Pixel Heaven 2018

Bezpośredni lik o pobrania mp3: WS 19

 

Zamieszczone przez: truman_burbank, 1 komentarz

Bermuda Syndrome 0.1.6 i CannonBall od Beworda.

15 czerwca 2018

Niezmordowany w portowaniu oprogramowania dla naszego systemu Bruno ‘Beword’ Pelloile przygotował dwie gierki:
BermudaSyndrome_0.1.6 oraz CannonBall. Pierwsza to platformówka w której sterujemy poczynaniami Jacka Thompsona, pilota US Air Force, druga to silnik wyścigów OutRun znanych z automatów, niestety (jeszcze) z bugiem polegającym na zwolnieniu rozgrywki gdy gramy na pełnym ekranie.

Zamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy